tapasztalatok,vélemények-akik régóta betegek

tapasztalatok,vélemények-akik régóta betegek

HozzászólásSzerző: Bnóri » hétf. aug. 16, 2010 10:08 pm

Üdvözletem mindnekinek,

Remélem sokan írnak majd ide!

Én lassan két éve küzdök ezzel folyamatosan, 1 illetve kéthavonta vagyok beteg eddig összesen ez alatt az idő alatt 16szor fertőződtem meg, ma vettem meg a D-mannózt, reméltem hogy kipróbálhatom milyen a megelőzésben,de sajnos pont ma lettem megint beteg, így azt próbálom ki elsőnek milyen hamar szünteti meg a panaszaimat.
Nagyon kíváncsi vagyok, és remélem hogy segít mert eddig csak és kizárólag a hírhedt antibiotikum javított a helyzeten amit muszáj volt szednem ha előjött a betegség mert nem lehet kibírni kezelés nélkül ezt a fájdalmat. Leírhatatlan milyen érzés, nem tudom másnak is ennyire tragikus és elviselhetetlen, jó lenne ha erről is írnának minél többen, hogy kinek mennyire erős fájdalom egy 1-10es skálán. Vagy én vagyok ezzel egyedül, hogy szó szerint komolyan létezni nem bírok ha előjön a baj?
Eddig az antibiotikum egy-két nap alatt enyhített valamelyest,de rendbe jönni egy hét alatt tudtam csak amig a teljes fájdalmas,inger, és érzés elmúlt. Eléggé el vagyok keseredve mert még csak 24 éves vagyok...,
Úgy vélem ha rajtam tud segíteni a gyógyszer akkor mindnekinn aki E-colival küzd, 16fertőzés ilyen rövid idő alatt úgy hogy a vesémmel nincs semmi gond,és a nőgyógyász is ki van zárva. Minden elképzelhető vizsgálaton,tenyésztésen részt vettem már /kivéve a reflexológia/.
Nagyon nagyon reménykedem, és írok hogy alakul most a napokban.
Bnóri

Re: tapasztalatok,vélemények-akik régóta betegek

HozzászólásSzerző: sea » csüt. szept. 09, 2010 8:48 am

Kedves Bnóri!

Úgy látom, már lassan egy hónapja szeded a d-mannózt. Nem tudom milyen gyakorisággal, de megírod a tapasztalatodat/tapasztalataidat? Én is évek óta a felfázástól szenvedek, de nekem csak olyan félévente jött elő, az elmúlt fél évben viszont gyakrabban, szinte hetente. Háziorvosom csak annyit mondott, hajlamos vagyok rá, ennyi. Míg egyszer a háziorvosomat helyettesítette egy női háziorvos, aki vizelet tenyésztést javasolt, így derült ki végre, hogy az e.coli okozza a problémát. Az antibiotikumos kúra végére most értem, a d-mannózt most fogom elkezdeni (már beszereztem), remélem távoznak a bacik. Szeretném ha írnál a tapasztalatodról.
Köszönöm.
sea

HozzászólásSzerző: kebacsibi » hétf. szept. 13, 2010 5:10 pm

Sziasztok!
Csatlakozom az előttem szóló hölgyhöz, Én is a mai nappal vettem meg a készítményt, és bízva bízom benne, hogy segíteni fog nekem is. Hiszen az orvosok úgy , mint más hölgytársaimnak elsődlegesen antibiotikumos kúrát javasolnak, ami részlegesen szünteti meg a tüneteket. Egy vagy két antibiotikumos kúra után 1 évig nem jön vissza a betegség, de amikor előjön, az a maga a pokol! Lehet hogy a fájdalomküszöböm kissé alacsony, de /ahogy kértétek /ha egy tízes skálán osztályozni kellene 8 -t adnák magamnak!!!
A D- Mannose ról pozítiv véleményeket hallottam. ez az a készítmény, ami tényleg azon baktériumra kell hogy hasson, amitől szenvedünk:-) és bár én próbálom magam házi jelleggel is kúrálni, néha jobb néha rosszabb állapotok váltják egymást. Megiszom napi 1,5 l.zsúrló-cickafark tea főzetet, pihenek .....az tünetegyüttes csak nem akar megszűnni. Tehát a mai nappal elkezdem a kúrát! Részletesen írok nektek, hogy volt-e pozítiv ill. negatív változás.
Üdv.
kebacsibi

HozzászólásSzerző: kebacsibi » pén. szept. 17, 2010 10:53 am

Kedves Fórumozók!
Igéretemhez híven ismét írok ..sajnos nincsenek jó híreim. Úgy érzem ismét visszaestem:-(
Közrejátszhat az is hogy hamarabb hagytam abba az emelt adagos kúrát- hiszen csak két napig szedtem- illetve az is hogy kissé megfáztam. Erős torokfájásom volt egy napig, némi orrfujás, orrdugulás. Valószínűsíthetem, hogy az immunrendszerem a béka feneke alatt van, ezért is jött ilyen hamar a visszaesés!!! Pedig már az első nap éreztem hogy jobban vagyok. A kellemetlen érzet megszűnt, másképpen néztem a világra is...annyira örültem! Aztán tessék, ma megint szenvedek, próbálom magam pozítivan elfogadni, nem gondolni rá, de sajnos nem megy.
Irtam a szedéssel kapcsolatban a másik fórumra, és várom a mielőbbi választ, hogy visszatérjek-e az emelt adag szedéséhez, vagy szenvedjek csöndben.....
Üdv.
kebacsibi

HozzászólásSzerző: sea » pén. okt. 01, 2010 7:34 am

Én is visszaestem, újra antibiotikum, amit most fejeztem be. Nem tudom, hogy folytassam e, hogy van-e értelme?
sea

HozzászólásSzerző: Saby » hétf. nov. 15, 2010 9:29 pm

Sziasztok!

18éves vagyok és sajnos énis minden 4-5. hónapban felfázok.:( Nagyon rossz régebben nem mentem azonnal orvoshoz csak a 3. 4 napon de akkor már nagyon fájt,most ahogy érzem egy kicsit is rögtön rohanok az orvoshoz gyógyszerért...:S ami sajnos már egyre jobban aggaszt a folyamatos antibiotikum szedése miatt...félek hvmi komolyabb bajom is lesz... Most kiakarom majd próbálni a D-mannóz gyógyszert,remélem hogy jó lesz és nem lesz gondom többet( vagyis legalább jó soká)a betegséggel..:( NAgyon elvagyok ilyenkor keseredve mert rettenetesen rossz ilyenkor a közérzetem, a hangulatom olyan kibirhatatlan néha...:/ Ha kipróbáltam a gyógyszert majd irok a hatásról,remélemm pozitív lesz:)
Saby

HozzászólásSzerző: Elvira » szer. nov. 24, 2010 12:29 pm

Sziasztok!

Én is sajnos a már krónikus felfázók táborába tartozom. Mindent amiről írtok itt, én is kipróbáltam. 3hónapos e.coli tabletta szedése, hogy megemeljék a szervezetben lévő baktérium számot, és ne okozzon problémát. Házi praktikák, antibiotikum... Sajnos mára a rengeteg felfázásnak és antibiotikum szedésnek az lett a vége, hogy már nem hat az antibiotikum sem. Én sajnos a terhességem alatt is végigszenvedtem ezt, hiszen olyankor még inkább ki van téve a fertőzéseknek az ember. Nem kívánom senkinek 9 hónapon keresztül gyakorlatilag folyamatosan. 2 éve nem éreztem azt a kínt, amit sajnos megint, mert rátaláltam a mannózra. A két év alatt szedtem a mannózt mikor enyhe problémám volt és pár nap kellett hozzá, de elmúlt. Teljesen jól koordinálható volt. Én is jártam mindenféle orvosnál, nekem is az volt a "jó tanács", hogy sajnos hajlamos vagyok rá, ne stresszeljek, intim együttlét előtt mosakodás, utána is pisiléssel egybekötve és egy db antibiotikum tabletta. És élvezd felhőtlenül az intim életet, hogy ne egyből az jusson az eszedbe, hogy "Úristen ennek megint szenvedés lesz a vége". Jó kilátások... De ez hülyeség. Akkor nem élhetek intim életet, mert hajlamos vagyok rá???? Ráadásul bár természetesen megtalálható az emberi szervezetben ez a baktérium, de semmi keresnivalója a húgycsőben, mégis ott van. Sajnos nem vagyok orvos, nem doktoráltam, de nem tudom elfogadni, hogy a mai világban, ahol nyugodtan kimondhatom civilizációs népbetegségnek számít a nők körében az e.coli okozta felfázás, ne találjanak rá az arra hivatott emberek gyógymódot?! Minden orvos a vörös áfonyával jön (kapszula, tea, maga a gyümölcs..), és egyéb szerekkel,de aki érezte ezt a kínt, tudja, hogy kivárni a heteken át tartó házi praktikák hatását képtelenség. Ez már nem az a státusz. Itt már keményebb szer kell, ami végleg és csakis onnan öli ki ezt a baktériumot. Ezzel nem lehet várni. Régebben én is 1 óra leforgása alatt olyan rosszul voltam, hogy sírtam, mozdulni nem tudtam, borzalmasan fájt. Az emberi szervezet okos, de 12 év után sem tud hozzászokni ehhez a fájdalomhoz. Bár már nem vagyok padlón 1 óra alatt, "csak" napokig tart a nem 100%-os kezelés.
Olvastam, hogy külföldön teszteltek egy kis kapszulát olyan hölgyeken, akik krónikus felfázással küzdenek. Ennek a lényege, hogy a húgycsőbe felhelyezik ezt a kapszulát, mely a baktériumok bejutását akadályozza, így nincs panasz. Állítólag jó eredmények vannak. De természetesen ez is, mint sok más jó új gyógymód, "fejlett" kis hazánkban nem elérhető!
De a mannózt mindenkinek ajánlom, mert valóban van hatása!!! Tessék kipróbálni! ÉS! Jó lenne, ha végre feltalálnának egy szert, ami végleg megszünteti a problémát!
Jobbulást mindenkinek!!!!
Elvira

HozzászólásSzerző: K.Zsuzsi » szer. feb. 16, 2011 9:58 pm

Sziasztok!

Tavaly októberben sikerült ( az Isten tudja mitől) felfáznom. A mai napig nem derült ki, mi okozta, de elmúlt egy 3napos antibiotikum kúra keretében.
Idén januárban viszont ismét előjött, a háziorvosom szerint a sok szexuális együttlét az oka, és a hirtelen jött folyásom. Kaptam egy újabb antibiotikumot (Sumetrolim) ami persze nem sokat segített már az antibiotikum kúrám ideje alatt sem. Véget ért a kezelés, és rá pár napra ismét előjött egy szexuális együttlét után. Akkor még azt hittem, hogy tényleg a "sok" szex miatt van.
Visszamentem a háziorvosomhoz aki egy vizelettenyésztést és tőzegáfonya cseppeket javasolt. Az eredményem minden gombára, és egyéb összetevőre NEGATÍV lett, csupán az E.coli számom volt 13-as. Kontroll után annyit állapított meg az orvosom, hogy ilyen kevés Coli baktérium számmal még nem szoktak foglalkozni.
Ezután felkerestem a nőgyógyászomat, aki szintén megállapította, hogy van E.coli baktériumom, és ezzel igenis foglalkozni KELL!Kaptam tőle is egy masszív kismedencei gyulladásokra való antibiotikumot ( ekkor már a 3. antibiotikumkúrám volt 1,5 hónap alatt szinte folyamatosan), és kaptam hüvelytablettát is, hogy megállítsuk a folyásomat, és kaptam mégegy hüvelytablettát ami majd helyreállítja a hüvely természetes közegét.
Jelen pillanatomban ott tartok, hogy a napokban fogom elkezdeni a 2. hüvelytabletta kúrámat,de ismét kezdem érezni azt a kellemetlen állandó ingert az alhasamban és már teljesen el vagyok keseredve.
Már számoltam vissza a lehetőségeimet, hogy kihez/mihez fordulhatnék még ezek után. Urológia, vagy akkupunktúrás, vagy természetgyógyász, de megfordult a fejemben a bioptron lámpa is...
Még vasárnapig bezárólag szeretném beszerezni a D-mannózt és megnézni használ-e.
Megírom, ha azonnali, vagy esetleges későbbi javulást tapasztaltam!!!
(Ha további kérdésetek van hozzám: zsuzsi6@yahoo.com)
K.Zsuzsi

HozzászólásSzerző: kearaba » szer. márc. 02, 2011 6:18 pm

Sziasztok !

33 éves nőszemély vagyok és tavaly szeptember óta folyamatosan küzdök én is a felfázással. Ahogy írjátok orvosoktól orvosokig járok, már háziorvost és nőgyógyászt is váltottam. Nálam is szintén coli de nőgyógyászaton volt streptococcus is még tavaly. Kezelés kezelés után mivel urológus szerint 99% -ban nőgyógyászati a probléma erdete. Szóval most tartok ott,hogy idei év januárjában már tényleg elég lett az antibiotikumokból és szedtem a mannózt egy hétig ahogy kell. Már tényleg a 2. nap után jobban lettem. Biztonság kedvéért urológustól kértem laborvizsgálatot, ami negatív lett, persze neki csak azt mondtam sok folyadékot ittam, ezért nem is kértem a gyógyszert.
Most megint elő -előjön, már az új nődokim javasolta végre a párom kivizsgálását is.
Nekem megint ujabb kenet tenyésztés...Nem tudom tényleg hol van a probléma. Ha itt is negatív minden akkor újra urológia de vesetükrözés...:S

Szóval amit most eszek, nyelek...
Mannóz napi két teáskanál
Tőzegáfonya tea és kapszula
Zsurlótea
Uro-Vaxom tabletta
Néha Rovatinex ha nagyon ég. ( Valahol olvastam szódabikarbónás víz ajánlott, ezt is próbáltam bevált )

Már én is szeretnék a végére érni ennek a kálváriának és bízok benne sikerülni is fog. Rajtam is múlik úgy érzem. Tényleg keveset iszok ezt belátom, ezen is változtatok.

JOBBULÁST mindenkinek !!!!
kearaba

HozzászólásSzerző: idna » csüt. ápr. 28, 2011 2:41 pm

Sziasztok!
Én is már évek óta küzdök hasonló problémákkal, mint amit Ti is írtatok. Az orvoshoz rohangáláson, antibiotikum kúrán én is túl vagyok. Már rég óta nem jöttek elő komolyabb tüneteim, de nem ezeknek köszönhetően. Az én tapasztalataim szerint a legfontosabb, hogy elég folyadékot igyak. Szedek tőzegáfonya kapszulát rendszeresen, d-mannózt csak akkor ha kezdeti tünetek jelentkeznek. Ilyenkor iszok egy pohár mannózt, igyekszem nem elmenni pisilni 1-1,5 óráig és utána minél többet inni. Nem szabad hagyni, hogy túlságosan előjöjjenek a tünetek, már az elején mannóz, sok innivaló és egy meleg ülőfürdő. Ez nekem működni szokott. Intim együttlét előtt is szoktam inni egy kis mannózt, előtte és utána elmenni pisilni és utána inni, pótolni a folyadékveszteséget. És ezek használni szoktak.
Remélem tudtam segíteni:)
Jobbulást mindenkinek!
idna

Következő

Vissza: Hölgyek és Férfiak D-mannóz | D-mannose tapasztalatai